„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” – wspaniałe sukcesy naszych sportowców.

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,

niech będę dzielny w swym wysiłku” – wspaniałe sukcesy naszych sportowców.

„Dopóty próbujesz, dopóty walczysz jesteś zwycięzcą, ale jeśli nie podejmiesz wysiłku i nie odważysz się spróbować – przegrałeś”. Takie oto przesłanie towarzyszyło naszym dzielnym sportowcom, którzy uczestniczyli w Beskidzkich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. O godz. 9.00 stawili się w Andrychowie na stadionie Beskidu by wziąć udział w zawodach sportowych. Dla części naszych małych sportowców było to pierwsze zetknięcie z wielkim sportem i zaskoczył ich rozmach imprezy. W zmaganiach wzięło udział 217 zawodników reprezentujących 17 klubów. Naszą szkołę reprezentował Klub Olimpiady Specjalne Polska Beskidzkie „Jedynka” w składzie: Piotr Papież, Kamil Majkut, Filip Rusinek, Arkadiusz Walusiak, Angelika Pasternak, Piotr Hrapkowicz, Natalia Adamus i Mateusz Grabowski. Zawodnikom pomocą służyli wspaniałe wolontariuszki: Barbara Sztefko i Emilia Bienia. Po przybyciu i rozgrzewce nasi wspaniali zawodnicy zajęli miejsca w blokach startowych, rzutniach, skoczniach i rozpoczęły się zawody. Trudno opisać słowami pasje, zaangażowanie i serce jakie włożyli w swoje starty. Na bieżni andrychowskiego stadionu zostawili  kawał „serducha” oraz litry wylanego potu, bowiem żar z nieba lał się wiadrami czyli ….. pogoda dopisała. Osiągnęli wspaniałe wyniki, bo choć nie tylko o wynik chodzi w tych zmaganiach, to jednak miejsce na podium, zwycięstwo, uścisk dłoni Starosty Wadowickiego to miła nagroda za trudy przygotowań i treningów.

Wszyscy nasi olimpijczycy osiągnęli sportowy sukces. Zajmowali punktowane miejsca, stawali na podium we wszystkich konkurencjach, w których startowali. Nie kryli radości a ich sukcesy dostarczyły dopingującym ich opiekunom wielu powodów do dumy i wzruszeń.

Lista sukcesów jest spora:

Konkurencja – bieg na 50m

I miejsce – Angelika Pasternak i Filip Rusinek

II miejsce – Piotr Papież i Arkadiusz Walusiak

III miejsce – Kamil Majkut

Konkurencja - bieg na 100m

I miejsce – Angelika Pasternak

II miejsce – Arkadiusz Walusiak

III miejsce – Filip Rusinek

Konkurencja – rzut piłeczką palantową

I miejsce – Natalia Adamus

II miejsce – Mateusz Grabowski

IV miejsce – Kamil Majkut i Piotr Hrapkowicz

Konkurencja – skok w dal z miejsca

I miejsce – Piotr Papież i Mateusz Grabowski

II miejsce – Piotr Hrapkowicz

III miejsce – Natalia Adamus

Sukces spektakularny. Zarówno zawodnicy jak i ich opiekunowie tj. Anna Handzlik, Jadwiga Zięba i Radosław Talar nie kryli dumy i radości z osiągniętego wyniku. Ale nie tylko o sukces sportowy tu chodziło, bo nasi uczniowie podjęli wyzwanie i w szlachetnej sportowej walce pokonali przede wszystkim własne słabości. Szlachetna rywalizacja zaowocowała sportowymi przyjaźniami, bo nie było tam przeciwników, byli koledzy, którzy tak jak oni walczyli z własnymi słabościami i wszyscy odnieśli zwycięstwo. Po zawodach i spałaszowaniu posiłku, przygotowanego przez organizatorów, nasi sportowcy wrócili do szkoły. Obwieszeni medalami wkroczyli do gabinetu pani dyrektor czym, jak mi się wydaje, sprawili jej olbrzymią radość. Z całą pewnością dzień wyjątkowy, zarówno dla naszych wspaniałych dzieciaków, opiekunów i wszystkich uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Warto!

R.T.