„Trzecio-a-klasiści” na prawdziwym Maratonie!

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens.”
                                                                                                                     Kornel Makuszyński

Słoneczna pogoda, patio Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętach pełne wiosennych kwiatów i miejsc, w których aż chce się usiąść i poczytać dobrą książę, albo posłuchać jak czytają inni. W takiej majowej atmosferze uczniowie klasy 3a wraz z opiekunkami panią Małgorzatą Paw i panią Agatą Wróbel-Rejman wzięli udział w V Maratonie Głośnego Czytania. W  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, mieliśmy znowu okazję uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu kulturalnym i  po prostu posłuchać pięknego czytania oraz sami mogliśmy zaprezentować nasze czytelnicze zainteresowania.

Wszystkich miłośników czytania powitała dyrektor Biblioteki pani Agata Szyszka-Mądro i tym samym wspólnie pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Wśród gości honorowych maratonu był pan burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar. Przeczytał dla nas historię o żyrafie, która nie chciała nosić okularów. Uczennica klasy 3a Daria Rus przeczytała fragment swojej ulubionej książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk pt. "Kto mnie przytuli? Mój mały piesek”, a Jasio Stanecki opowiedział krótko i zachęcił do czytania książeczki wypożyczonej z biblioteki „Jedyny i niepowtarzalny Iwan”, Katherine Alice Applegate. Uczestnicy V Maratonu Głośnego Czytania zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali piękne, pamiątkowe dyplomy. W tym dniu znaleźliśmy się w gronie dwustu czterdziestu miłośników książek, czytających bez przerwy w ciągu trzech godzin. Zatem … był to nie lada Maraton!

„Kto czyta nie błądzi” głosi przysłowie, toteż zachęcamy uczniów „Jedynki” do wzięcia udziału w maratonie czytania w przyszłym roku, a na co dzień pamiętajmy, że książki to wierni przyjaciele każdego z nas.

Zapraszamy na krótką relację fotograficzną:)

Agata Wróbel-Rejman