Strażacy w Jedynce

15 grudnia 2017 r. do Szkoły Podstawowej nr 1 zawitali strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Panowie starszy aspirant Rafał Bies oraz ogniomistrz Artur Krzanak przeprowadzili w klasie 4c pogadankę na temat zagrożeń czyhających na nas zimą, zwłaszcza w okresie świątecznym.

Panowie strażacy mówili o zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla, o przyczynach wystąpienia pożaru i zasadach powiadamiania straży pożarnej, o bezpieczeństwie na lodzie oraz sposobie obchodzenia z materiałami pirotechnicznymi. Uczniowie wnikliwie słuchali porad i zadawali sporo ciekawych pytań. Okazało się również, że większość z nich miała już do czynienia z wymienianymi zagrożeniami.

Strażacy zaprezentowali również filmiki, które często lepiej docierają do odbiorcy niż wypowiadane słowa. (Można je obejrzeć poniżej).